Hz. Muhammed (saa) - Âlimin âbide üstünlüğü, benim sizden en basitinize olan üstünlüğüm gibidir

Etkinliklerimiz

İCMAL GENÇLİĞİ'NDEN BASIN AÇIKLAMASI

İCMAL GENÇLİĞİ'NDEN BASIN AÇIKLAMASI

"Aziz Türk milleti!

15 Temmuz gecesi başlayan ve binlerce vatan evladının kanının dökülmesine neden olan darbe teşebbüsü devletin ve milletin birliğini parçalamaya matuf bir eylem olarak Türk milletini bağrından bu kanlı teşebbüse karşı çıkarken hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, askerlerimize ve polislerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

İcmal Gençlik Derneği olarak her türlü darbenin ve antidemokratik yapılanmanın karşısındayız.

Türkiye, ancak demokrasiyle barış ve huzuru sağlayabilir.

Demokratik yöntemlerin dışındaki her türlü darbeci ve baskıcı yöntemler devletimiz ve milletimiz için 97 yıl önce yayınlanan Amasya Genelgesinin en önemli maddelerinden biri olan "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" ifadesi bugün bir kez daha kendini aynı ruh ve kararlılıkla göstermiş ve millete karşı yapılan darbeyi önleyen irade yine asil milletimizin ortaya Türk milleti demokrasiye ve kendi iradesine sahip çıkmış ve bundan sonra da sahip çıkacağını bütün dünyanın gözleri önünde verdiği mücadele ile dünyaya ilan etmiştir.

Türk milleti, birbirine kenetlenerek, el ele vererek, tek bilek tek yürek olarak, Cumhuriyete, devlete ve aziz vatanımızın birliğine sahip çıkmıştır.

Darbe teşebbüsüne destek veren başta FETÖ olarak adlandırılan illegal yapılanma olmak üzere, bu teşebbüsün ardında bulunan diğer bütün unsurların ortaya çıkarılacağına ve Türk yargısının bu illegal yapının devletimiz ve milletimiz üzerine kurduğu kumpasa karşı hesap soracağına inancımız tamdır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük ve güçlü bir devlettir. Ülkemiz üzerindeki oyunları bozacak güçte ve bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu darbe girişimi sürecinde ortaya koyduğu gayret ve kararlılık ile Sayın Başbakan Binali Yıldırım'ın uyguladığı sağduyulu politikaların da, darbe teşebbüssünün atlatılmasında çok önemli rol oynadığını özellikle vurgulamak istiyoruz.

Türk milleti her türlü hain ve demokrasi düşmanı yapılanmayı boğma azim ve kudretindedir."

İcmal Gençlik Derneği Genel Merkezi