Hz. Muhammed (saa) - Âlimin âbide üstünlüğü, benim sizden en basitinize olan üstünlüğüm gibidir

Etkinliklerimiz

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı!

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı!

İcmal Gençlik Derneği’nin her şubesinde olduğu gibi Gaziantep Şubesi’nde de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında kutlama yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Şenlik havasında geçen kutlama da günün anlam ve önemini belirten yazılar okundu ve şiir dinletisi yapıldı.

Son olarak Prof. Dr. Haydar Baş’ın; “Bayramı davulla, zurnayla, kemençeyle kutlamamız lazım. Geçmişte Cumhuriyet bize bir heyecan veriyordu. Hakikaten müthiş bir muhabbet alıyorduk. Zaman geçti, bunlar sanki unutuldu ya da unutturuldu. Göstermelik bir takım törenlerle bayramlar geçiştirilmeye başlandı. Ben şimdi sizden o günleri yaşamanızı, o heyecanı tatmanızı rica ediyorum. Cumhuriyeti tekrar Atatürk'le birlikte kurmanızı rica ediyorum… Her rütbe kazanılır ama adam olma, dosdoğru bir Türk evladı olma, mükemmel bir şahsiyet olma hasleti kaybedildikten sonra asla kazanılmaz. Sizleri bu vatanı, bu dini, bu milleti, bu vatanı korumaya ve kollamaya davet ediyorum” sözlerini hatırlatan Sadık AFŞAR, üstadımızın çizdiği ve gösterdiği bu yolda devam edeceklerini ve milim taviz vermeyeceklerini belirtti. Sözlerine ek olarak; milli birlik ve beraberlik duygularını çeşitli yöntemlerle gençlerin gönüllerinden kaldırdıklarını ve onların robotlaştırıldıklarını söyledi. Çözüm olarak ise icmal mektebinin öncüsü ve gençliğin ilham kaynağı Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu ve İcmal gençliğinin günümüz gençliğine öncülük ettiğini ve edeceğini söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması slayt gösterisi ile sonlandırıldı.

Emeği geçen; Mehmet Galip AKDAĞ, Veysel FİDAN, Yasin KÖSE, Fatih KATAR, Hasan Hüseyin FİDAN, Enes BOZKURT, Cihan ERDOĞANYILMAZ, Sadık AFŞAR ve ismini sayamadığımız diğerlerine teşekkür ederiz.


Etkinlik Fotoğrafları