Hz. Muhammed (saa) - Âlimin âbide üstünlüğü, benim sizden en basitinize olan üstünlüğüm gibidir

Etkinliklerimiz

Salı günleri gençlerle buluşmaya devam ediyoruz

Salı günleri gençlerle buluşmaya devam ediyoruz

İcmal Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi düzenli olarak Salı günleri gençlerle buluşmaya devam ediyor.

Bu hafta şubemizi Yönetim Kurulu Asıl üyemiz Mustafa Ökeli’nin babası Ömer Ökeli ve Muhasebeci Mahmut Özdemir ziyaret etti. Akşam yemeğinin ardından gençlerle tecrübe ve bilgi birikimlerini paylaşan ziyaretçilerimiz, gençlere duygu dolu anlar yaşattı.

Mahmut ÖZDEMİR; İcmal Gençliği’nin fundamentalist değil dindar, şovenist değil milliyetçi, mandacı değil tam bağımsızlıktan yana, Ehl-i Beyt sevdalısı Türkiye'nin yıkılmayan tek kalesi olduğunu söyledi. Sözlerine; “İcmal Gençlik Derneği'nin kuruluş amacı ise; Hak adına kendi yararına kazanılmış, maddeye esir olmayan, maddeyi esir alan, Hak adına madde hâkimiyeti kuran bir gençlik yetiştirmektir” diyerek sonlandırdı.

Ömer Ökeli ise; “Ne zaman İcmal Gençlik Derneği’ni ziyaret etsem, samimi ve içten bir ortamla karşılaşıyorum. Dernek görevlileri ve burada bulunan gül gibi gençlik, her zaman sizi gönülden kucaklıyorlar ve size yer açıyorlar. Bu gençliği gördüğümde vatanımızın ve milletimizin geleceğinden gram şüphe duymuyorum. Gençler, öyle güzel yetişiyorlar ki, haramı, helali, fitneyi, yalan ve yanlışı çok iyi ayırt edebiliyorlar, güncel konularda şaşırtacak derecede doğru tespitlerde bulunuyorlar. Prof. Dr. Haydar Baş’ın “Yıkılmayan tek kale İcmal Gençliği” sözünden ne kastettiğini şimdi daha iyi anlıyorum” diyerek konusmasını sonlandırdı.


Etkinlik Fotoğrafları